Turşu Depoları

0 adet ürün listelendi.
Turşu Deposu (Büyük Kapak) Beyaz Turşu Depoları 10000 Litre Turşu Deposu (Büyük Kapak) 20.780,00 ₺ İncele
Turşu Deposu (Küçük Kapak) Beyaz Turşu Depoları 10000 Litre Turşu Deposu (Küçük Kapak) 19.935,00 ₺ İncele
500 Litre Salamura Deposu Beyaz Turşu Depoları 500 Litre Salamura Deposu 1.655,00 ₺ İncele
1000 Litre Salamura Deposu Beyaz Turşu Depoları 1000 Litre Salamura Deposu 2.730,00 ₺ İncele
1500 Litre Salamura Deposu Beyaz Turşu Depoları 1500 Litre Salamura Deposu 3.200,00 ₺ İncele
2000 Litre Salamura Deposu Beyaz Turşu Depoları 2000 Litre Salamura Deposu 4.115,00 ₺ İncele

Polietilenin uluslararası gıda güvenliğine uygun hammadde oluşu nedeniyle gıda sektöründe yaygın olarak tercih edilmektedir. Karmod kalite güvencesiyle üretilen Polietilen Turşu ve Zeytin Salamura Tanklarımız her nevi turşu, zeytin, yaprak, biber, gıda maddelerinin hazırlanmasında salamura kabı olarak kullanılır.

Üretimlerimizde kullandığımız hammaddemiz ‘Food Grade' (yiyecek tipi) olarak kabul edilen uv stabilizanli, geri dönüsümlü lineer polietilendir. Turşu tanklarımız; kolay temizlenir, yosun yapmaz, her türlü hava şartlarına kullanılabilmektedir. Asitlere karşı dayanıklı olup istenilen özellikte vana ve çıkış aparatı takılabilmektedir.

Sıkça Sorulanlar

Turşu depolarının kurulacağı alan, depo boyutları kapsamında bir alan ayrılması gerekmektedir. Söz konusu bir gıda olduğundan ayrılan alanın temiz ve güvenli bir alan olması önerilir. Katı gıdanın tahliyesini ve depoya girişini kolaylaştırması açısından alana, kova gibi bir takım yardımcılar konulabilir.
Turşu depoları içerisinde katı bir gıda depolandığından, her kullanımdan sonra temizlenmesi önerilmektedir. Bu hususta depo dibinde kalan turşu tortuları, zaman içerisinde bozulabilir. Böyle bir durumda yeni depoladığınız turşu içeriğine zarar verebilir.
Turşu içeriği bakımından asidik özellikler barındırır. Özellikle sirke ve limon, temizleyici olarakta kullanılabilir. Temizlik yaparken su ve fırça ile kolayca temizlik yapabilirsiniz. Belirli bir seviyede tazyikli su da kullanılabilir. Parfümlü ve ağır kimyasal içeren temizleyicilerin kullanılmasını önermiyoruz. Bu tarz temizleyiciler, depolanan turşuya zarar verebilir.
Bazı depolar, kullanıma bağlı olarak yüksek bir yerden düştüğünde çatlayabilir veya dış bir etken sonucu delici bir alet ile delinebilir. Böyle bir durumda depolarınız, üretim tesislerinde tamir edilebilir. Tamir, üretildiği hammaddeye göre yapılmaktadır. Üretmiş olduğumuz tüm depolama ürünlerinin ise imalat hatalarına karşı iki yıl garantisi bulunmaktadır.
Turşu, katı bir içerik olduğu için eve bağlanması imkansızdır. Bu yüzden kapak kısmından içeriğin giriş ve çıkışı sağlanır.
Turşu depoları, sadece turşu ve salamura gibi spesifik bir durumda tercih edilmelidir. Bu durumda en iyi tercih sizlerin ihtiyaç duyduğu depo hacmine göre değişkenlik göstermektedir. Bu hususta müşteri temsilcilerimizle görüşüp, uzman bir öneri alabilirsiniz.
Turşu depoları, gıda depolaması üzerine üretilmiştir. Turşunun yanı sıra zeytin, üzüm yaprağı gibi gıda ürünlerinin salamurası içinde satın alabilirsiniz. Bu tanklar gıda depolamasına uygun olması açısından polietilenden imal edilirler. Kapak kısmı da polietilenden üretilir.
Size en uygun turşu deposu, sizlerin depo hacmi ihtiyacına ve kullanım şeklinize göre değişkenlik göstermektedir. Bu konuda müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, bilgi alabilirsiniz.
Bütün depolama ürünlerimizin ultraviyole ışın dayanıklılığı bulunur. Fakat turşular ışığa karşı hassas içeriklerdir. Bu yüzden içeriğe bir zarar gelmemesi adına karanlık bir ortamda depoyu muhafaza etmeniz önerilir.
Turşu depoları, polietilen hammadde kullanılarak imal edilir. Polietilenin Dünya’daki pek çok gıda örgütü tarafından gıdaya uygunluğu kabul edilmiştir. Bu yüzden gıda teması bulunan ürünlerde polietilen kullanılır. Ayrıca bu depolar, monoblok üretim şekli ile üretilir. Monoblok üretim şekli, depo kalıpları aracılığı ile deponun tek parça halinde üretilmesi anlamına gelir. Bu sayede depolar perçin ve ek olmaksızın üretilir. Bu sebepten ötürü bu depolar sağlam ve uzun ömürlüdür. Ayrıca bu depolar istenilen herhangi bir renkte üretim yapılabilir. Böylece depoladığınız farklı turşuları renkleri dolayısı ile kategorize edebilirsiniz.
Loading...