Toprak Üstü Mazot ve Yakıt Depolama Tankı Nedir?

Toprak Üstü Mazot Ve Yakıt Depolama Tankı

Pek çok kullanım alanı bulunan toprak üstü depolar çeşitli ebatlarda üretilmektedir. Mazot ve yakıt depolama tanklarının toprak altı modelleri olduğu gibi toprak üstü modelleri de bulunmaktadır. Hemen hemen her depo toprak üstü kullanım için uygundur. Fakat her depo yakıt depolamak için kullanılamaz. Yakıt bir kimyasal karışım olduğundan yakıt depolamaya uygun depolar kullanılması gerekmektedir.

Karmod Plastik kalitesiyle üretilen polyester yatay su depoları da mazot ve yakıt depolamak için kullanılmaktadır. Bu depoların 400 litre ebatlarla başlayan 100 ton ebatlara kadar büyüyebilen yapısı vardır. Buna ek olarak Karmod Plastik, polyester depolar ile girilmesi zor alanlara da girerek yerinde montaj sağlar ve istediğiniz ebatlardaki deponun size ulaşmasını sağlar. 

Toprak üstü yakıt tanklarının toprak altı depolara göre avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Avantajlarına örnek verecek olursak depo toprak üstünde olduğu için depoya müdahale avantajı sağlamaktadır. Fakat güvenliğini sağlamak için deponun etrafını çevirmek gerekebilir. Bunun yanı sıra ateşle yaklaşmayın gibi etiketlemeler yapıştırmanız gerekebilir. Fakat bunun yanı sıra sürekli müdahale gerektiren bir sistem kuruluysa toprak üstü yakıt depoları kullanım açısından oldukça faydalı olacaktır.

Toprak üstü mazot ve yakıt depolama tankları plastik mazot tankı, fiberglas mazot tankı ve paslanmaz krom mazot tankı olarak üç grupta yakıt depolama tankı olarak üretilmektedir. Müşteri ihtiyaçları ve yakıt depolama tankı içerisinde bulunduracağınız yakıt ve petrol türevi olan ürün cinsine göre satış temsilcilerimiz sizler için en iyi toprak üstü mazot ve yakıt depolama tankı çözümünü sunmaktadır.
 

Karmod Plastik olarak 100 ton (100.000 litre) kapasiteye kadar dikey, yatay veya prizmatik olarak farklı modellerde toprak üstü mazot ve yakıt depolama tankı üretimi yapmaktayız. Birçok farklı yerde ve alanda kullanım özelliğine sahip, iç mekanlarda ve dış mekanlarda kullanıma uygun toprak üstü mazot ve yakıt depolama tankı üretimi için sektörünün lideri Karmod Plastik her zaman yeni çözümler sunmaktadır.

Mazot Ve Yakıt Depolama Tankı Ürünlerimizin Özellikleri

  • İstenilen ölçüde, ebatta ve tonajda yapılabilir.
  • Giriş ve çıkış manşonları istenilen ölçüde yapılabilir.
  • Giriş ve çıkış manşonları istenilen yere konulabilir.
  • Montaj ya da müdahale kapağı müşteri isteklerine göre konumlandırılabilir.
  • Seviye ve basınç ölçüm sistemi gibi ek bileşenler müşteri isteğine göre depo üzerine konulabilir.
  • Mazot ve yakıt depolama tankı ürünlerimiz müşteri isteklerine göre farklı özellikler ile üretilebilmektedir.    

Mazot ve yakıt depolama tanklarına en uygun tanklardan biri de polyester dikey su deposudur. Bu depolar dikey yapısı sayesinde akaryakıt markaları tarafından çokça tercih edilmektedir. 400 litre kapasiteden başlayarak 30 ton kapasiteye kadar büyüyebilmektedir. Dikey yapısı sayesinde alan küçük alan kaplar ve alandan tasarruf sağlar. Polyester depoların bir başka avantajı ise giriş sağlanamayan çok büyük depoların kurulacak alanda yerinde montaj yapılarak kurulmasıdır. Giriş alanı dar mekanlara büyük depolar kurmak için ideal bir depodur.

Mazot ve yakıt depolarının toprak üstünde olmasının bir başka faydası ise bakım ve temizlik kolaylığıdır. Her ne kadar toprak altında güvenli depo düzeni sağlasa da temizlenmesi için toprak üstü depolara nazaran daha zor olabilir. 

Paylaş

İletişim Formu
Aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Loading...