Plastik Su Deposu Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Su deposu üretiminde 1986 yılından bugüne kalitesi, tecrübesi ve uzman personeli ile Türkiye’nin lider markası olan Karmod Plastik, farklı hammadde ve malzemeler kullanarak depo üretimlerine devam etmektedir. Firmamız polietilen, polyester, paslanmaz hammaddeler kullanarak çok sayıda depo üretimi yapmakta ve farklı kullanım imkanlarına olanak sağlamaktadır. Üretimini yaptığımız depolar yazlık ev, apartman, site, sanayi tesisleri, fabrikalar, iş yerleri, konser alanları, parklar, kreşler ve okullar gibi farklı alanlarda kullanım olanağına sahiptir. Dikey silindir, yatay silindir, köşeli prizmatik, konik silo başta olmak üzere çok sayıda ayaklı ve ayaksız modellerdeki depolar demonte olarak veya tek parçalı monoblok gövdeye sahip olarak üretilmektedir. İsteğe uygun olarak yer üstü depolama ve toprak altı depolama ihtiyaçları için çözüm sunan firmamız yeni nesil depo üretimleri ile adından sıkça söz ettirmektedir.

Plastik su deposu hakkında

Su depoları, suyu istenilen zamanda kullanmak için tasarlanan ürünlerdir. Çeşitli hammaddelerden veya malzemelerden üretilen depolar olmasına rağmen fiyat ve kullanım avantajı bakımından plastik su deposu çeşitleri sıklıkla tercih edilmektedir. Evsel su ihtiyaçları haricinde büyük sanayi kuruluşları içinde uygun olan plastik su deposu ürünlerimiz su ihtiyacınıza kesintisiz çözümler sunmak için tasarlanmıştır. Karmod Plastik olarak polietilen hammaddeden farklı ebatlarda ve kapasitelerde polietilen su deposu üretimi yapmaktayız. Plastik su deposu sektörümüzde polietilen su deposu olarak da bilinmektedir. Genellikle isim farklılığından dolayı ayrı ürünler gibi algılanma durumu oluşmaktadır. Polietilen ismi depo üretiminde kullanılan LLDP hammaddesinin diğer adıdır. Bu nedenle bazı durumlarda depolarımız polietilen su deposu veya plastik su deposu olarak isimlendirilmektedir.

Siyah plastik su deposu
Plastik su deposu kullanimi
Plastik su deposu hakkında
Plastik su deposu özellikleri

Temiz içme suyu kullanımı veya genel kullanım suyu ihtiyacı için en çok tercih edilen plastik su depolarıdır. İhtiyacınıza özel plastik tankı alırken bazı özelliklere dikkat etmeniz gerekmektedir. Depo seçerken dikkat etmeniz gereken plastik su deposu özellikleri şunlardır;

  • Deponun hangi amaç ve ihtiyaca yönelik kullanılacağı belirlenmelidir.
  • İçme suyu, kullanım suyu, asit deposu, fosseptik deposu, atık su deposu, kimyasal deposu, mazot deposu, süt deposu ve yağ deposu gibi ihtiyaçlarınıza özel üretilecek deponun hangi hammadde veya materyallerden üretildiği önemlidir.
  • Özellikle kimyasal depolarda hangi tür kimyasal depolanacağı ve hangi hammaddeden deponun üretileceği çok önemli bir husustur.
  • Kaç litrelik bir depoya ihtiyacınızın olduğu önemlidir.
  • İhtiyacınız olan deponun kurulacağı yere uygun olup olmadığına dikkat edilmelidir. Özellikle açık alanlarda sıkıntı olmamasına rağmen girişi sınırlı ölçülerde olan kapalı alanlara depo konulacaksa ve kurulacak depolar büyük tonajlı depolarsa ölçüleri kontrol edilmeli, ihtiyacınıza göre yerinde montaj tanklar tercih edilmelidir. Yerinde montaj tanklarımız hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.
  • Kullanım alanına uygun olarak girişi dar ve yüksekliği bakımından sıkıntı olmayan yerlere boru tipi dar ama uzun depolar tercih edilmelidir.
  • Depo açık alanda duracaksa yosunlaşmayı önlemek için U.V. stabilizasyon derecesi yüksek olan mavi depolar tercih edilmelidir.
  • Toprak altı veya fosseptik depolar tercih edilecekse toprak altına mukavemeti yüksek olmalı ve darbelere karşı özel olarak dayanımı güçlendirilmiş olmalıdır. Firmamız bu konuda farklı çözümler ile toprak altı depo üretimlerinde özel imalat gerçekleştirmektedir.
  • Alacağınız depolar kullanım kolaylığı bakımından pratik şekilde kurulmalı ve kullanılmalıdır. Ayrıca bu özelliğinin yanında kolay temizlenebilir yapıda olmalıdır.
  • Alacağınız polietilen, polyester ve paslanmaz depoların hangi kalite belgelerine sahip olduğu önemle bir husustur.

Standart bir su deposu alırken yukarıda yer alan detaylara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Su deposu ürünlerimizden bazılarını aşağıdaki listeden inceleyebilir ve hızlı bir şekilde sipariş verebilirsiniz.

 

 

Plastik su deposu özellikleri

Kullanım amacı: Su deposu, bahçe sulama deposu, içecek saklama deposu, gıda deposu, asit deposu, kimyasal deposu, benzin deposu, mazot deposu, petrol deposu, atık su deposu, toprak altı deposu ve foseptik deposu olarak farklı alanlarda kullanılmaktadır.

Hammadde: Yiyecek tipi, U.V. stabilizanlı ve geri dönüşümlü lineer alçak yoğunluklu polietilen (LLDPE) hammadde kullanılmaktadır.

Uygunluk: Yiyecek tipi uygun hammadde kullanılmaktadır.

Tip: Dikey silindirik plastik su deposu, yatay silindirik plastik su deposu, yatay kare plastik su deposu, yatay dikdörtgen plastik su deposu, toprak altı plastik su deposu ve toprak üstü plastik su deposu olarak farklı çeşitlerde üretilmektedir.

Hacim: 50 litre ile 25.000 litre arasında standart üretimler yapılmaktadır.

Renk: Standart olarak natürel beyaz, mavi ve çift renk (içi mavi – dışı beyaz) olarak üretilmektedir. İsteğe uygun olarak farklı renklerde üretimi yapılmaktadır.

Yapı: Yekpare gövde, kaynak ve perçin gibi ek bir alanı bulunmamaktadır.

Dayanıklılık: Güneşe, ısıya, sürtünmeye ve darbelere karşı dayanıklı yapıdadır.

Kullanım sıcaklığı: -5°C ile +65°C arasında sorunsuz kullanılmaktadır.

Boyut toleransları: ± (%3) arasında toleransa sahiptir.

Çalışma basıncı: Atmosfer basıncında sorunsuz kullanılmaktadır.

Çıkış manşonu: Standart çıkış manşonu sarı pirinçtir. Müşteri istekleri doğrultusunda plastik manşonda takılabilir.

Kimyasal uygunluk: %30 hammadde artırımı ile benzin deposu, mazot deposu, petrol deposu, %40 hammadde artırımıyla sıvı nakliye deposu ve %10 - %30 hammadde artırımıyla asit deposu olarak kullanılabilir.

Bakım: Dayanıklı, hijyenik, kokusuz, bakım gerektirmez ve su ile kolaylıkla temizlenebilir. Karmod Plastik olarak yosun oluşumunu engellemek için iç ve dış mekanlarda plastik mavi su deposunu öneriyoruz.

Özel ürünler: Müşteri gereksinimleri doğrultusunda özel ürünlerle üretilmektedir.

Nakliye: Müşteri temsilcilerimizden deponun teslim edileceği yere göre detaylı bilgi alabilirsiniz.

Avantajlar: Güvenilir, uzun ömürlü, hijyenik ve ekonomik ürünlerdir.

Sertifikalar: TSEK, ISO 9001:2015, ISO 22000:2005, OHSAS 18001:2007 ve CE sertifikalarına sahiptir.

Garanti: Üretim hatalarına karşı 2 yıl firmamız garantisindedir.

 

Plastik su deposu kullanım alanları

Ev içi kullanımlar veya büyük miktarlarda su kullanımları için depolanacak suyun kişisel kullanım dışında hangi amaçlara göre kullanılacağı önceden belirlenmesi gereken bir husustur. Kullanım amacınızı bilmek su deposunun hangi düzeyde olması gerektiğini ve buna bağlı olarak kaç tonluk bir su deposuna ihtiyacınız olduğunu belirlemektedir. Karmod Plastik olarak plastik su deposu üretimleri 50 litreden 25.000 litreye kadar yapılmaktadır. Fakat sınırsız sayıda depo seri bağlantı ile çok daha yüksek tonajlara ulaşabilmektedir. Karmod Plastik üretimi plastik depolar; okul, kreş, apartman, site, plazalar, şantiye, inşaat alanları, avm, iş yerleri, fabrikalar, sanayi tesisleri, endüstriyel tesisler, stadyum, konser alanları, piknik alanları, yağmur suyu toplama alanları ve yangın söndürme alanları gibi birçok konuda esnek kullanım sağlamaktadır. Üretimini yapmış olduğumuz depolar aklınıza gelebilecek tüm alanlarda ve sadece su deposu olarak değil istenilen sıvı türlerinin depolanmasına uygun olarak üretilmektedir.

Plastik su depolarının kullanım alanları içerisinde hangi kapasitede ve özellikte su deposu almanız konusunda detaylı bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Karmod Plastik firmasındaki deneyimli satış danışmanları sayesinde sizi bu dertten kurtarıyoruz. Firmamızı arayarak hangi alanda, hangi ihtiyacınız için ve hangi türde sıvı depolayacağınızı söylemeniz durumunda en kaliteli depoyu size öneriyoruz. Siparişiniz sonrasında deponuzun en kısa zamanda üretimini yaparak sizlere teslim ediyoruz. Bizimle hızlı bir şekilde iletişim kurmak için 444 55 60 telefon numarasından firmamızı arayabilir veya iletişim sayfamızdaki bilgileri kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Paylaş

İletişim Formu
Aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Loading...