Bina Altı Yerinde Montaj Depolama Tankları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İnsan popülasyonunun yoğun olarak yaşadığı bina ve site gibi alanlarda su kesintisi yaşandığı zaman yoğun su kullanımının aksamaması için kullanılan su depoları, girişi dar ve küçük alanlar içerisine yerleştirilmesi gerektiğinde bazı problemlere sebep olmaktadır. Bina altı yerinde montaj depolama tankları ile her türlü kapalı alanda depolama tankı kurulumu yapılarak hızlı bir şekilde su deposunu kullanıma hazır hale getirmekteyiz. Su depolarının veya depolama tanklarının kullanım alanı her geçen gün arttığından dolayı ihtiyaca özel olarak üretilen depoların barındırılacağı alanlarda da farklılık oluşmaktadır. Her türlü alan için basit ve hızlı bir şekilde sıvı depolama tankı ihtiyacınızı karşılayabilmek için polyester veya paslanmaz yerinde montaj depolama tankı çözümlerimizi tercih edebilirsiniz.

Yerinde montaj su deposu

Yerinde montaj polyester ve paslanmaz su deposu modellerimiz ülkemizde sık sık karşılaştığımız giriş alanları sınırlı ölçülerde olan konut veya işletmelere özel olarak üretilmektedir. Parça parça üretilen depolarımız bodrum veya çatı katlarında birleştirilerek hazır hale getirilmektedir. Sektörümüzde apartman su deposu olarak da bilinen yerinde montaj depolama tankı modellerimiz genel kullanım suyu depolama ihtiyacı için kullanılacaksa polyester hammadde ile üretilen polyester depolar tercih edilmelidir. Parçalar halinde üretimi tamamlanan polyester sıvı deposunun kısımları tankın yerleştirileceği alana taşınarak özel elyaf ve reçine malzemeler ile kaynak yerlerinden birleştirilerek tek parça depo haline getirilmektedir. Montajı yapılan polyester depolar içme suyu depolama ihtiyaçlarınız haricinde her türlü sıvı depolama ihtiyacınıza çözüm sunmaktadır.

Temiz içme suyu kullanımı için en çok tercih edilen bina içi depolarımız paslanmaz yerinde montaj depolardır. Paslanmaz saç plakalar müşteri isteklerine göre hazırlandıktan sonra birleştirme alanına taşınmakta ve kapalı alan içerisinde argon kaynağı ile bütün birleşim alanlarına işlem uygulanmaktadır. Parçalı alanlar kaynatıldıktan sonra depo bütün olarak kullanılmaya hazır hale gelmektedir.

Yerinde montaj polyester tank
Yerinde montaj paslanmaz tank

Yerinde montaj depo ürünleri güvenli midir?

Yerinde montaj depo ürünlerimizin normal depolarımızdan herhangi bir farkı bulunmamaktadır. Müşteriye hazır halde teslim edilen depolar kendi üretim tesislerimizde parça parça hazırlanmakta ve bir bütün olarak son birleştirmesi yapılarak teslim edilmektedir. Girişi dar alanlarda kullanılacak depolarda ise depo parçaları üretim tesislerimizde yapılmakta ve son birleştirme işlemi müşterimizin istediği alanda tamamlanmaktadır. Bu nedenle üretim tesislerimizde yapılan depolar ile müşterinin yerleşim alanında yapılan depolar arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır. Karmod Kompozit güvencesiyle almış olduğunuz polyester veya paslanmaz depolarımızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Yerinde montaj polyester depolama tankı

Özellikle fabrikalar, sanayi tesisleri ve üretim alanlarında tercih edilen, konulacağı alan içerisine bütün olarak yerleştirilmesi zor olan polyester tanklarımız 100 ton kapasiteye kadar üretilmektedir. Üretilen depolar farklı sıvı depolama ihtiyaçlarına uygun olarak kullanılabilmektedir. Su, mazot, yakıt, kimyasal, asit ve atık gibi çeşitli sıvı türlerinin stoklanması, kullanılması veya bertaraf edilmesi için depolarımız uygun yapıdadır. Polyester yerinde montaj tank ürünümüz depo sektöründe fiberglas yerinde montaj depo, taşınabilir depo veya parçalı depo olarak da bilinmektedir. Genel kullanım suyu, foseptik tankı, asit tankı, yakıt tankı ve kimyasal tank olarak çeşitli kullanımlar için ideal yapıya sahiptir. Polyester depolarda dikkat etmeniz gereken tek ve en önemli husus “sakın içme suyu depolamayın” olacaktır. Polyester hammadde kullanılarak üretilen depolar yapısal olarak içilebilir su barındırmaya uygun değildir. Bunun haricinde satın almış olduğunuz depoyu istediğiniz sıvı türünü depolamak için kullanabilirsiniz.

Yerinde montaj polyester depo
Yerinde montaj polyester depolar
Yerinde montaj polyester depolar için tıklayın
Yerinde montaj paslanmaz depolar için tıklayın
Yerinde montaj paslanmaz depo
Yerinde montaj paslanmaz depolar

Yerinde montaj paslanmaz depolama tankı

Paslanmaz krom sac kullanılarak üretilen plakaların montaj alanında argon gazı ile birleştirilerek bütün hale getirilmesi mantığıyla oluşturulan depolardır. Polyester yerinde montaj depolardan farklı olarak sac plakalar hazırlanmakta ve birleşme alanına taşınması daha kolay hale getirilmektedir. Paslanmaz tanklar daha çok kreş, villa, okul ve bireysel kullanımlarda temiz içme suyu barındırma işlemleri için kullanılmaktadır. Polyester depolarda içme suyu barındırılması sağlıklı bir sonuç oluşturmamaktadır. Elyaf malzemenin bazı durumlarda depo içerisindeki suya karışma ihtimali bulunmaktadır. Fakat paslanmaz krom plakalardan oluşturulan depolar, paslanmaz yapısı ve pürüzsüz yüzeyi sayesinde temiz içme suyu depolanarak sağlıklı bir şekilde kullanılmasına uygun yapıdadır.

Bina altı içme suyu kullanımı için hangi tankı almalıyım?

Polyester depolar içme suyu kullanımı için uygun yapıda değildir. İçerisinde kullanılan elyaf malzemenin depo içerisindeki içme suyuna karışma ihtimali bulunmaktadır. İçme suyu depolama ihtiyacı için 2 farklı çözüm bulunmaktadır. Polietilen su deposu ve paslanmaz su deposu ürünleri sizin için en iyi tercihlerdir. Uygun maliyeti ile polietilen su deposu modellerimiz en çok tercih edilen ürünlerdir. Kolay üretimi, hızlı teslimatı ve pratik kurulumu ile her türlü alan içerisinde kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Fakat bina altı, çatı katı, bodrum veya sığınak gibi alanlara polietilen depoyu kurmak istediğiniz zaman giriş alanı yüzünden bazı problemler oluşabilmektedir. Polietilen su depolarımız genel yapısı itibariyle tek parça monoblok gövdeye sahiptir. Hiçbir yerinde ek bulunmamakta ve kesilerek tekrar birleştirilmeye imkan sağlamamaktadır. Bu nedenle girişi dar ve sınırlı ölçülere sahip alanlara polietilen depolarımızı kurma imkanı bulunmamaktadır. Dar alanlara çözüm olarak paslanmaz malzeme kullanılarak üretilen depolarımızı tercih edebilirsiniz. Paslanmaz su deposu ürün modellerimiz ile sağlıklı ve hijyenik olarak su depolama ihtiyaçlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Yerinde montaj depolama tanklarının özellikleri nelerdir?

Bina altı su depolarının kalitesi ve özelliği iki açıdan önem taşımaktadır. Bunlardan ilki bina zemininde yer alan su deposunun çürüme ve sızdırma gibi unsurları barındırmaması yapı ömrü açısından son derece önemlidir. Sızdıran bir su deposu sürekli zemin betonunu nemlendirerek bina ömrünü olumsuz olarak etkileyecektir. Bir diğer unsur ise girişi dar olan alanlara su deposunun nasıl yerleştirileceği konusudur. En önemli sorunlar için temel çözüm “Karmod Su Deposu” üretimi bina altı yerinde montaj depolama tankı modelleridir. Polyester hammadde veya paslanmaz saç kullanılarak oluşturulan ve sıvı türüne göre desteklenerek mukavemeti arttırılan yerinde montaj depolarımız:

  • Pütürsüz iç ve dış yüzeyi ile kusursuz bir kullanıma sahiptir.
  • Yüksek mukavemete, mekanik dirence, darbeye ve sürtünmeye dayanıklılığı sayesinde kırılma veya çatlama gibi durumlarla karşılaşmaz.
  • Dünya standartlarındaki malzeme kalitesi ile çok uzun yıllar kullanılabilir.
  • Argon gazı kullanılarak birleşim yerlerine yapılan kaynak ile sızdırmaz gövdeye sahip olmaktadır.
  • İçerisine girilip kolay bir şekilde temizleme, bakım ve onarım işlemlerinin yapılabileceği kapak alanı mevcuttur.
  • Hijyenik ve anti bakteriyel paslanmaz saç kullanılarak üretim yapıldığından dolayı koku, kir veya oksitlenme yapmaz.
  • Paslanmaz saç sayesinde içerisine güneş ışınlarının girmesi engellenir. U.V. ışınlarından etkilenmeyen yapısı ile yosunlaşma yapmaz.

Yukarıdaki özellikleri sayesinde depolarımız sektörümüzdeki benzer ürünlerden daha üstün avantajlara sahiptir.

Paylaş

İletişim Formu
Aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Loading...