Standart
Ürün Özellikleri
 • Genişlik / Çap 165 cm
 • Uzunluk 290 cm
 • Yükseklik 180 cm
 • Kalınlık 4 mm
 • Manşon 2 "
 • Kapak 40 cm
 • Kapasite 6.000 Litre
 • Çalışma Sıcaklığı -5°C +60°C

6 Ton Toprak Altı Su Deposu

Günlük hayatımızın içerisinde kahve içtiğimiz kafelerde, yemek yediğimiz veya sipariş ettiğimiz restoranlarda bazı depolama ürünleri görmekteyiz. Fakat bazı depolar dışarıdan bakıldığında görülmeyebilir çünkü bazı depolama ürünleri toprak altına gömülebilmektedir. Bu hususta toprak altına konumlandırılan tanklar pek çok farklı amaç doğrultusunda kullanılmaktadır. Bu amaçlardan çoğu kimyasal ürün depolaması olurken, bazıları organik içeriklerin depolamasıdır. Bazı içerikleri, toplumdan korumak amacıyla da kullanılabilmektedir. Bu tarz içeriklere örnek olarak foseptik verilebilir. Kimyasal içeriklere örnek olarak ise yakıt veya mazot depolaması verilebilir.
 
Toprak altına gömülen modelimizin toprak altında bulunması ve taşınma gibi bir olasılığının olmaması sayesinde kullanıcıların güvenlik kaygısını gidermektedir. Bu sebepten ötürü maddi değeri yüksek olan içeriklerin modelimizin içerisinde muhafaza edilmesi olasıdır. Modelimizin genel olarak kullanım amaçlarına baktığımızda; kimyasal veya organik bir içeriğin muhafaza edilmesi amacıyla depolanması ve konumu olan toprak altından yüzeye sağlanan tahliye vanası aracılığı ile içeriğe ihtiyaç duyulduğunda, içeriğin tahliye edilerek kullanılmasını sağlayan araçlardır. Bizler toprak altına gömülen depolama ürünlerinin üreticisi olarak 1986 yılından bugüne kadar süregelen köklü tecrübemiz ve en kaliteli hammaddelerin seçilip kullanılması sayesinde  daha dayanıklı ve daha uzun ömre sahip depolama ürünleri üretebiliyoruz. Ayrıca depolama ürünlerini üretirken daima son teknoloji üretim sistemleri kullanmaktayız. 6 ton kullanım hacmine sahip modelimiz de imalat hatalarına karşı iki yıl boyunca garantilidir.

 
6 Ton Toprak Altı Su Deposu Hammadde Özellikleri

Kullanıcısına toplamda 6 ton kullanım hacmi sunan ve toprak altına gömülen modelimiz, polyester hammadde kullanılarak üretilmektedir. Bu hammadde topraktan herhangi bir şekilde etkilenmez ve kimyasal dayanıklılığı üst seviyededir. Bu sebepten ötürü toprak altı depolama ürünlerinin üretiminde oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu hammadde temelde polyester reçine ve cam elyaf kullanılarak elde edilen bir hammaddedir. Modelimizin üretim şekli ise elde edilen polyester ana hammaddesinin özel yapıştırıcılar ile birleştirilmesi sonucunda üretilir. Sahip olduğu bu üretim şekli sayesinde yerinde montaj özelliği kazanmaktadır.
 
6 ton kullanım hacmi olan modelimiz toprak altına konumlandırıldığı için bazı tehlike arz eden yanıcı ve patlayıcı içeriklerin depolanması hususunda da kullanılabilmektedir. Çünkü kimyasal dayanıklılığı da oldukça fazladır. Keza kimyasal dayanıklılık için üretim reçetesine izoftalik ile epoksi esaslı vinilester reçine eklenmektedir. 
 
Modelimizin üretildiği hammaddenin bir diğer önemli özelliği ise UV yalıtımlı olmasıdır. Hammaddenin bu özelliği sayesinde modelimiz de bu yalıtıma sahip olmakta fakat zaten toprak altına gömüldüğü için ekstra olarak topraktan da ışık yalıtımı kazanmaktadır. Böylece tankın içerisine hiçbir şekilde ışık girmez. Modelimizin genel tasarımı, temizlik aşamasını kolaylaştırması için dizayn edilmiştir. Temizlik yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de temizleyici seçimidir. Tankın temizliğini yaparken ağır kimyasal ve parfüm içeren temizleyicilerin kullanılmaması gerekir. Daha organik ve koku içermeyen temizleyiciler, tazyikli su temizlik için kullanılabilir. Bir diğer husus ise temizliğin belirli bir periyot aralığı içerisinde yapılması gerektiğidir. Çoğu marka tarafından bu durum atlansa da bu oldukça önemlidir. İçerisine ışık girmeyen ve temizliği düzenli olarak yapılan depolama ürünleri içerisinde herhangi bir şekilde yosun, mantar veya türevi parazitlerin oluşumu ve koku oluşumu görülmez. 


6 Ton Toprak Altı Su Deposu Teknik Özellikleri

Modelimizde bulunan en belirgin teknik özellik 6 Ton hacme sahip olması ve toprak altına gömülebiliyor olmasıdır. Modelimizi toprak altına gömülürken oldukça dikkatli olunması gerekir aksi bir durum depoya zarar verilebilir. Deponun gömülme işlemi için uzman personelimizden yardım alınması önerilir. Toprak altında konumlandırılan depoların temizliği, toprak üstü modellere göre zor  görünebilir fakat tazyikli su ve fırça kullanıldığı takdirde kolayca temizlenebilir. Modelimiz foseptik deposu olarak kullanılıyorsa bir vidanjörden yardım alınarak deponun boşaltılması sağlanabilir.
 
Toprak altına konumlandırılan ve 6 ton hacme sahip olan depo modelimizin teknik detaylarını incelediğimizde; uzunluğunun 290 santimetre, yüksekliği 180 santimetre, malzeme kalınlığının 4 milimetre ve kapak çapının da 40 santimetre ve 1 inç büyüklüğünde paslanmaz pirinçten imal edilen manşonu bulunmaktadır. Modelimiz toprağa gömüldükten sonra sadece kapak kısmı dışarıdan görülebilir ve güvenliğini artırmak isterseniz etrafını çitle çevirebilirsiniz. Modelimiz istenilen herhangi bir renkte üretilebilir fakat toprak atlına gömüleceği için deponun rengi önemsenmez. Sizlerde birçok farklı avantaja sahip modelimizi satın almak veya toprağa gömülme işlemi hakkında detaylı bilgi almak isterseniz müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

 • Yüksek UV ve darbe dayanımına sahiptir.
 • Farklı renk seçenekleri mevcuttur.
 • Dik, yatay ve dört köşe olmak üzere farklı modeller mevcuttur.
 • Hem yer üstü, hem de yer altı deposu olarak kullanılabilir.
 • Temizliği ve bakımı çok kolay, uzun ömürlü, kokusuz, sağlıklı ve ekonomiktir.
 • 200 L’den 100000 L’ye değişen hacimlerde üretilmektedir.
 • Ürünlerimiz, imalat hatalarına karşı garantimiz altındadır.
 • Kullanımdan hasar gören depoların onarımı mümkündür.
 • - 5°C + 60°C arasında kullanılabilir.
 • Ölçülerimiz ± (%3) değişkenlik gösterebilir.
Değerlendirmeler
Polyester Toprak Altı Depolar
6 Ton Toprak Altı Su Deposu
Adet
Diğer Ürünler
400 Lt Toprak Altı Su Deposu Polyester Toprak Altı Depolar 400 Lt Toprak Altı Depo 17.140,00 ₺ İncele
500 Lt Toprak Altı Su Deposu Polyester Toprak Altı Depolar 500 Lt Toprak Altı Depo 19.255,00 ₺ İncele
750 Lt Toprak Altı Su Deposu Polyester Toprak Altı Depolar 750 Lt Toprak Altı Depo 23.560,00 ₺ İncele
1 Ton Toprak Altı Su Deposu K Polyester Toprak Altı Depolar 1000 Litre Toprak Altı Depo 26.925,00 ₺ İncele
1 Ton Elips Toprak Altı Su Deposu Polyester Toprak Altı Depolar 1 Ton Elips Toprak Altı Su Deposu 26.925,00 ₺ İncele
1.5 Ton Toprak Altı Su Deposu Polyester Toprak Altı Depolar 1.5 Ton Toprak Altı Su Deposu 35.690,00 ₺ İncele
2 Ton Toprak Altı Su Deposu Polyester Toprak Altı Depolar 2000 Litre Toprak Altı Depo 40.930,00 ₺ İncele
2 Ton Elips Toprak Altı Su Deposu K Polyester Toprak Altı Depolar 2 Ton Elips Toprak Altı Su Deposu 40.930,00 ₺ İncele
Loading...