Standart
Ürün Özellikleri
  • Genişlik / Çap 140 cm
  • Uzunluk 340 cm
  • Yükseklik 155 cm
  • Kalınlık 4 mm
  • Manşon 1½ "
  • Kapak 40 cm
  • Kapasite 5000 Litre
  • Çalışma Sıcaklığı -5°C +60°C

Günümüzde sokakta dolaşırken veya işten eve gelirken bazı depolama ürünleri görmekteyiz. Hatta arabamıza benzin alırken dahi bir depo ile karşılaşabiliriz. Fakat bazı depolar dışarıdan bakıldığında görülemez. Çünkü görülemeyen depolar toprak altına gömülmüş olabilir.  

Toprak altına gömülen depolar pek çok farklı amaç doğrultusunda kullanılır. Bu amaçlardan bazıları yakıt veya mazot depolamak, foseptik deposu olarak kullanmak, su veya farklı organik içeriklerin depolanmasıdır. Modelimizin toprak altında gömülmesi sayesinde kullanıcıların güvenlik kaygısını gidermektedir. Bu sebepten ötürü madden pahada ağır olan içerikler de bu tarz depolarda muhafaza edilmektedir. Bunların dışında toprak altında olduğundan dolayı foseptik olarak kullanımı da oldukça yaygındır. 

Toprak altına gömülen modelimizin genel olarak kullanım amaçlarına odaklandığımızda; ister kimyasal olsun ister organik bir içerik, fark etmez içeriğin muhafaza edilmesi için depolanması, toprak altından yüzeye sağlanan tahliye vanası sayesinde içeriğe ihtiyaç duyulduğunda tahliye edilerek kullanılmasını sağlayan araçlardır. Toprak altı depolama ürünleri üretiminde 1986 yılından bugüne kadar süregelen köklü tecrübemiz, en kaliteli hammaddelerin seçilmesi ve son teknoloji üretim sistemleri kullanmamız sayesinde daha dayanıklı ve daha uzun ömre sahip depolama ürünleri üretebiliyoruz. Tüm depolama ürünlerimizde olduğu gibi toprak altına gömülebilen modelimiz de imalat hatalarına karşı iki yıl boyunca garantilidir.

5000 Litre Toprak Altı Depo Hammadde Özellikleri

Kullanıcısına toplamda 5000 Litre kullanım hacmi sunan modelimiz, polyester hammadde kullanılarak üretilmektedir. Polyester hammadde özünde polyester reçine ve cam elyaf kullanılması ile elde edilen bir hammaddedir. Bu hammadde özel yapıştırıcılar aracılığı ile depo tasarımı özelinde birleştirilir. Modelimiz toprak altına gömülen bir model olduğu için bazı tehlike arz eden yanıcı ve patlayıcı maddelerin depolanması amaçları doğrultusunda da kullanılabilmektedir. Bu sebepten ötürü bu model üzerinde kimyasal dayanıklılık artırabilir. Bu dayanıklılığın sağlanması için üretim reçetesine izoftalik ile epoksi esaslı vinilester reçine eklenir. Modelimiz, üretim şekli sayesinde yerinde montaj özelliğine sahiptir.

Polyester hammaddenin bir diğer önemli özelliği ise UV yalıtımdır. Dolayısı ile modelimiz de bu yalıtıma sahip olur fakat modelimiz zaten toprak altına gömüldüğü için toprak yalıtımı da kazanmaktadır. Böylece modelimizin içerisine hiç bir şekilde ışık girmez. Böylece depo içerisinde yosun, mantar veya türevi parazitlerin oluşumu görülmez. Deponun tasarımı, modelimizin temizliğini kolaylaştırması için dizayn edilmiştir. Temizlik yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlardan en önemlisi temizliğin belirli bir düzen aralığı içerisinde yapılmasıdır. Çoğu marka tarafından bu durum atlanmaktadır. Bunların yanı sıra temizlik yaparken kullanılan temizleyicinin özellikleri de oldukça önemlidir. Ağır kimyasal ve parfüm içeren temizleyicilerden uzak durulmalıdır. Ayrıca içerisinde, depolanan içerikle tepkimeye girmesi olası madde bulunduran temizleyicilerin kullanılmaması önerilmektedir. Eğer ki kullanılan deponun içerisinde düzenli olarak temizlik yapılırsa herhangi bir kötü koku oluşumu olmayacaktır.

5000 Litre Toprak Altı Depo Teknik Özellikleri

Deponun en belirgin teknik özelliği 5000 Litre hacme sahip olması ve toprak altına gömülebiliyor olmasıdır. Toprak altına gömülürken oldukça dikkatli olunmalıdır. Aksi halde depoya zarar verilebilir. Bu durumda uzman personelimizden yardım alınması önerilir. Depo toprak altında bulunduğu için temizliği diğer modellere göre biraz zor  görünebilir fakat tazyikli su ve fırça kullanılırsa kolayca temizlenebilir. Depo foseptik olarak kullanılıyorsa bir vidanjörden yardım alınmalıdır.

Toprak altına gömülen ve 5000 Litre hacme sahip olan depo modelimizin teknik detaylarına odaklandığımızda ; uzunluğunun 340 santimetre, yüksekliğinin 155 santimetre, malzeme kalınlığının 4 milimetre ve kapak çapının da 40 santimetre olduğunu görmekteyiz. Bunların yanı sıra 1 inç büyüklüğünde paslanmaz pirinçten elde edilen manşon kullanılmaktadır. Model toprağa gömüldükten sonra sadece kapak kısmı dışarıdan görülebilmektedir. Modelin güvenliğini bir üst seviyeye çıkarmak isterseniz etrafını çitle çevirebilirsiniz. Üzerinden araç trafiğinin geçmediğinden emin olunması önerilir. Modelimiz farklı renklerde de üretilebilir fakat toprak atlına gömüleceği için kullanıcılar tarafından rengi önemsenmemektedir. Sizlerde avantajlarla dolu modelimizin toprağa gömülme işlemi hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak isterseniz müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz

Değerlendirmeler
Polyester Toprak Altı Depolar
5000 Litre Toprak Altı Depo
Adet
Diğer Ürünler
400 Lt Toprak Altı Su Deposu Polyester Toprak Altı Depolar 400 Lt Toprak Altı Depo 17.140,00 ₺ İncele
500 Lt Toprak Altı Su Deposu Polyester Toprak Altı Depolar 500 Lt Toprak Altı Depo 19.255,00 ₺ İncele
750 Lt Toprak Altı Su Deposu Polyester Toprak Altı Depolar 750 Lt Toprak Altı Depo 23.560,00 ₺ İncele
1 Ton Toprak Altı Su Deposu K Polyester Toprak Altı Depolar 1000 Litre Toprak Altı Depo 26.925,00 ₺ İncele
1 Ton Elips Toprak Altı Su Deposu Polyester Toprak Altı Depolar 1 Ton Elips Toprak Altı Su Deposu 26.925,00 ₺ İncele
1.5 Ton Toprak Altı Su Deposu Polyester Toprak Altı Depolar 1.5 Ton Toprak Altı Su Deposu 35.690,00 ₺ İncele
2 Ton Toprak Altı Su Deposu Polyester Toprak Altı Depolar 2000 Litre Toprak Altı Depo 40.930,00 ₺ İncele
2 Ton Elips Toprak Altı Su Deposu K Polyester Toprak Altı Depolar 2 Ton Elips Toprak Altı Su Deposu 40.930,00 ₺ İncele
Loading...