Yaz Aylarında Deponuzda Suyu Soğutmak Mümkün Mü?

Yaz mevsimini her insan çok sever. Çünkü yeni sürgün çiçeklerden, yeni ve taze meyveler doğar, ruhumuz daha pozitif olur. Bazı insanlar depolamış oldukları suları ise soğutmanın yollarını aramaktadır. Çünkü soğutma işlemi ve soğuk su, yaz aylarında aranan bir durumdur. Bu hususta su depolamak için paslanmaz su deposu modelleri kullanılabilir. Çünkü bu tanklar pek çok yönden avantajlıdır. Bu avantajlar kapsamında çeliğin sert yapısı ve darbelere karşı dayanıklı olması yer almaktadır. Soğutma işleminde kullanılmasının alameti ise çeliğin sıcağı ve soğuğu çok çabuk iletiyor olmasından kaynaklanmaktadır. Yaz mevsiminde depolamış olduğum suyu soğutabilir miyim sorusuna en kısa cevap olarak evet diyebiliriz, uzun uzadıya konuyu merak ediyorsanız, yapmanız gerekenleri aşağıda sizler için listeledik.

1) Depoyu Kapalı Bir Alanda Muhafaza Etmek

Deponuz açık alanda ise sert mevsim koşullarından ve çevre koşullarından daha fazla etkilenecektir. Bu hususta dış çevre koşullarından içerik hiç etkilenmez iken, mevsim koşullarından ise sıcaklık ve soğukluk anlamında etkilenebilmektedir. Bu durum her içerikte yaşanmaz iken, su gibi organik içeriklerde yaşanabilmektedir. Bu hususta içeriği birkaç derece daha serin tutmak için yapabileceğiniz en iyi şey, deponuzu kapalı bir alanda muhafaza etmektir. Böylece güneş ışınları direkt olarak temas etmeyeceği için içeriğin ısınması gibi bir durum yaşanmayacaktır. Bunların yanı sıra daha steril bir ortam elde edeceğiniz için içeriğin yer değiştirme esnasında çok fazla bakteriye ve mikroba maruz kalmayan içerikler elde edebilirsiniz. Kapalı bir alanda tutamayacağınız kadar büyük bir depoya sahipseniz eğer, deponun etrafına boy veren ağaçlar dikerek gölgelendirmeyi artırabilirsiniz.

rectangle-4248-1667470642

2) Paslanmaz Su Deposu Kullanmak

Paslanmaz çelikten üretilen bu tanklar, pek çok özelliği ile ön plana çıktığı gibi sıcak ve soğuk iletkenlikleri ile de popüler hale gelmiştir. Bu durum üretim şeklinden ve kullanılan hammaddeden kaynaklanmaktadır. Bu tankların üretim şekli ise çelik ve krom karıştırılarak elde edilen kaliteli çeliğin, depo tasarımı özelinde argon kaynağı ile birleştirilmesi sonucunda üretilmektedir. Bu üretim şekli sayesinde bu tanklar yerinde montaj yapılarak kurulabilmektedir. Ayrıca çok büyük hacimli depoların kapak kısmına ulaşabilmeniz açısından merdiven desteği de eklenmiştir. Paslanmaz çelik kullanılarak üretilen bu tanklar oldukça sağlam olarak nitelendirilen tanklardır, hatta içerisinde akla gelebilecek hemen herşey depolanabilmektedir. Bu tanklar içerisinde mikrobiyoloji alanında elde edilen bakteri ve virüsler dahi depolanabilmektedir. Bu tarz soğutmalar için kimyasal bir kabın içerisine yerleştirilirler fakat basit alanda bu depoları kapalı alanda muhafaza ederseniz, birkaç derece serinleme elde edebilirsiniz.

3) Toprak Altı Su Deposu Çözümleri

Suyun serinletilmesi alanında en etkili çözümler toprak altı su deposu modelleri olabilir. Çünkü bu toprak altının serinliğinden yararlanmak yeni bir durum değildir. Buzdolaplarının icadından önce insanoğlu pek çok organik içeriği toprak altına gömerek serin tutmayı başarmıştır. Toprak altına gömülen tanklarda ise, deponun sadece kapak bölümü dışarıdan görülür. Deponun kalan kısımları tamamiyle toprak altında kalmaktadır. Depo gömülürken zarar görmemesine dikkat edilmektedir. Dikkatli bir şekilde toprak altına yerleştirilen bu tankların içerisinde depolanan su veya suya benzer içerikler, toprak üstünde konumlandırılan tanklara göre birkaç derece daha serin tutulabilmektedir. Sizlerde oldukça serinletici bu depolama ürünleri çözümlerinden satın almak veya daha fazla bilgi almak isterseniz, müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Paylaş

İletişim Formu
Aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Loading...