Herhangi Ortalama Bir Site veya Apartman Neden Su Depolama Tankına İhtiyaç Duyar?

Son zamanlarda etrafımızda pek çok depolama ürünleri görmekteyiz. Bazılarımız günlük hayatın koşuşturmacası içerisinde depoların çok farkına varmasa da polyester su deposu modelleri de oldukça kullanılmaktadır. Peki bu insanlar depolama ürünlerine neden ihtiyaç duyarlar ve neden kullanırlar diye sorular ile karşı karşıya kalmaktayız. Bizlerde bu soruların cevaplarını sizler için kaleme aldık.

ortalama-bir-site-apartman-icin-su-depolarinin-hayati-onemi-1667472672

1) Yağmur Depolama Sistemlerinde Kullanılmak İçin

Dünya genelinde bulunan metropollerde nüfus çok hızlı arttığı için bir su kıtlığı yaşanmaktadır. Bu kıtlığın uyarıları insanları bireysel olarak bir önlem almak yoluna itmektedir. Aslında baktığımızda bu bir vatandaşlık görevi sayıldığı için bilinçli vatandaşlar, yaşadıkları binalara yağmur toplama sistemleri kurmaktadır. Sistem oldukça kolay kurulmaktadır. Binanın çatısı bu sistem bakımından yağmur toplama alanı olarak kullanılmaktadır. Çatının saçaklarına dolan yağmur suyu, PVC tahliye boruları aracılığı ile normal şartlarda sokağa tahliye olmaktadır fakat tahliye borusunun bir kısmı kesilerek altına depolama ürünlerinden bir tanesi konumlandırılır. Akabinde yağmur suyu depo içerisine dolmaya başlayarak depolanacaktır. Böylece yağmur toplama sistemi kurulmuş olacaktır.

2) Acil Durumlarda Kullanılmak Üzere

Bu tankların bilinmeyen bir kullanım alanı ise yangın başta olmak üzere pek çok farklı doğal afetlere karşı kullanıldığı gerçeğidir. Özellikle yangın anında kullanılmak üzere yangın söndürme sistemlerine bağlanmaktadır. Bu durum binada yangın sabotajının da önüne geçmektedir. Çünkü değerli bilgilerin bulunduğu server odalarının yanması geri dönülemez sıkıntılara yol açabilir. Bu serverleri sabota etmek için yangın çıkararak yangın söndürme sistemine giden boruları kesebilirler. Böyle bir güvenlik açığının önüne geçmek için ekstra olarak bu sistemlere depolama ürünlerinde depolanan su veya yangın söndürme içeriği ile müdahale sağlanabilir.

Neden Su Depolarına İhtiyaç Duyarız?

Depolama ürünleri pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Bu sebepten ötürü farklı farklı ebat çeşitliliğine ve tasarım çeşitliliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde su deposu modelleri pek çok ihtiyacı karşılar. Genel olarak kullanıma cezbeden yönlerini ele aldığımızda ise dört kategori bizleri karşılamaktadır. İşte o dört kategori aşağıdaki gibidir.

1) Gıda temasına uygun olması.

Günümüzde halen depolama ürünlerinin gıda temasına uygun olup olmadığı tartışma konusudur fakat aksi gibi depolama ürünlerinin gıda temasına uygun olduğunu kanıtlayan pek çok kanıtta bulunmaktadır. Bu hususta polietilenin uluslararası gıdaya temasının uygunluğu kabul edilirken, paslanmaz çeliğinde gıda temasına herhangi bir etkisi bulunmadığı anlaşılmıştır. Keza depolama ürünlerinin üretildiği hammaddeler, depolanan içeriklere herhangi bir zararının bulunmayacağı hammaddeler olarak seçilmiştir. Bu hususta pek çok mühendis üretim geliştirme araştırmaları yapmıştır. 

2) Dayanıklı olması.

Depolama ürünleri, sarf araçları olarak kullanılan araçlar değildir. Bu sebepten ötürü uzun ömürlü olması gerekir. Bu hususta pek çok güçlendirme için araştırma ve geliştirme çalışmaları yapılmıştır. Bu hususta bütün depolama ürünleri uzun ömürlü olacak şekilde üretilir dersek yanlış söylemiş olmayız. Bu hususta darbelere en dayanıklı depolama ürünleri paslanmaz çelikten üretilmektedir fakat diğer depolama ürünlerinin de dayanıklılığı yadsınamaz derecede fazladır.

3) Yerinde montaj avantajı bulunması.

Depolama ürünleri üç farklı hammadde ile üretilmektedir. Bu hammaddelerden paslanmaz çelik ve polyester hammaddeleri ile üretilen depolama ürünleri yerinde montaj avantajına sahiptir. Polietilen kullanılarak üretilen depolama ürünleri ise seri olarak üretilmektedir. Yerinde montaj özelliği depolama ürünlerinin üretim şekillerinden kaynaklanmaktadır. Bu hususta paslanmaz çelik ile üretilen tanklar, depo tasarımı özelinde argon kaynağı kullanılarak birleştirilmektedir. Polyester hammadde ile üretilen tanklar ise, cam elyaf ve polyester reçinenin birleştirilmesi sonucunda elde edilirler. Her deponun kendine özgü üstünleri bulunmaktadır fakat belli başlı ortak özellikleri de bulunmaktadır.

4) Uygun fiyat etiketine sahip olması.

Depolama ürünleri, oldukça ekonomik fiyat listeleri ile satışa sunulmaktadır. Aralarından en uygun fiyat etiketine sahip olanları ise polietilen kullanılarak üretilenleridir. Bu tankların ekonomik bir fiyata sahip olmasının sebebi ise seri olarak üretiliyor olmasında saklıdır. Kısaca üretim şekli ise, depo tasarımı bazında hazırlanan kalıplara polietilen dökülmesi ile üretilmektedir. Sizlerde apartmanınıza veya sahip olduğunuz siteye bu depolama ürünlerinden satın almak isterseniz müşteri temsilcilerimizle görüşebilir veya modellerimizi web sitemiz aracılığı ile inceleyebilirsinizb

Paylaş

İletişim Formu
Aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Loading...