Küçük Bahçeler için Su Deposu Seçerken Şunlara Dikkat Edin

Günümüzde pek çok yerde depolama ürünlerini görür olduk. Bu açıdan bakıldığında depolama ürünleri oldukça popüler olmakla birlikte, sanayi alanlarında genellikle polyester su deposu ürünlerinden görmeye alışkın hale geldik. Polyester ile imal edilen depolama ürünlerini görüyoruz çünkü bu depoların kimyasal dayanıklılığı oldukça yüksektir. Bu açıdan hemen hemen her sanayi üretim alanında bu depolardan görmekteyiz. 

Bunların yanı sıra depolama ürünlerinde bireysel kullanımda oldukça fazladır. Çünkü bireysel manada tarım ve hayvancılık yapan insan sayısı ülkemizde oldukça fazladır. Ayrıca hobi ve küçük bahçe sahibi olanlar da bu depolama ürünlerine ihtiyaç duyabilmektedir. Çünkü hobi bahçelerinin en büyük gideri sudur ve suya ihtiyacın fazla olduğu ülkelerde dahi bu depolar kullanılıyorken sizlerde depolama ürünleriyle su ihtiyacınızı oldukça verimli bir şekilde karşılayabilirsiniz. Ayrıca ülkemizde bazı bölgelere yasal düzenlemelerden ötürü bir süre su verilemez. Hal böyle olunca depolama ürünleri kullanmakta kaçınılmaz bir hal alıyor. Küçük bir bahçeniz varsa bir depolama ürünü alırken dikkat etmeniz gerekenleri sizler için araştırdık ve aşağıda maddeler halinde sıraladık.

polyester-1669046993

1) İhtiyacınıza göre ebat seçin.

Herkes ihtiyacına göre depolama ürünü almalıdır. Hatta üreticiler ihtiyacınız bulunan hacmin bir tık üstünü satın almanızı önermekteler. Çünkü kullanıcılar depolama ürünlerini alırken sadece ihtiyaçları doğrultusunda değil, ihtiyaç gördükleri hemen hemen her alanda kullanmaktalar. Bu hususta ihtiyaçlar gelişmiş oluyor. Bu hususta tabi ki ihtiyaçlar gelişebilir ve genişleyebilir.

Bu yüzden birden fazla depo arasında paralel bir bağlantı da olabiliyor. Bu hususta ihtiyaçlarınızı litre bazında incelemek için bahçenizde kullandığınız suyu litre bazında hesaplayabilirsiniz. Metreküp bazında hesaplamak için ise su faturanızdan yardım alabilirsiniz.

2) Yağmur suyu toplama sistemi kurun.

Bir depolama ürününe sahipseniz çok kolay bir şekilde yağmur suyundan faydalanabileceğinizi biliyor muydunuz? Küçük bir bahçeye sahip olan insanların çoğu bir apartman dairesinde veya kendine ait müstakil bir evi olan alanlarda yaşamını sürdürmektedir. Bu hususta yağmur suyu toplama sistemleri üç ana parçadan oluşmaktadır. İlk parça yağmurun ilk düştüğü alan yani bu alanlar genellikle evlerin çatıları oluyor. İkinci parça yağmur suyunun aktarıldığı parça, yani bu parça genellikle saçaklara biriken suyu sokağa tahliye eden PVC borulardan oluşmaktadır. Üçüncü ve son parça ise depolama ürünleridir. Hali hazırda bir deponuz varsa evinizin yağmur suyu tahliye borusunu deponuza bağlayabilirsiniz. Böylece depoda biriken yağmur suyunu küçük bahçenizde bulunan bitkilerinizi sulamak için kullanabilirsiniz. Ayrıca kalın bir filtre takmanızda önerilmektedir. Çünkü çatıda bulunan yabancı cisimlerin depoda birikmesini istemeyiz.

3) Toprak altı su deposu kullanabilirsiniz.

Küçük bahçeler söz konusu olunca, bazı kullanıcılar toprak altına konumlandırılan depolama ürünlerini tercih edebiliyorlar.

Çünkü bu alanda kullanılan depolar yerden tasarruf sağlar. Yer tasarrufunun yanı sıra bu tarz alanlarda toprak altına gömülen depolama ürünleri güvenlik sağlamaktadır. Yer üstü depolama ürünlerine göre kolayca kaldırılıp çalınamaz. Böylece kullanıcısının güvenlik kaygısını da gidermiş olmaktadır. Şunu da söylemeden geçmeyelim, küçük bahçe sahipleri tarafından çok kullanılması söz konusu değildir fakat toprak altı depolama ürünlerini kullanan kullanıcılarda bulunmaktadır.

4) Plastik su deposu tercih edin.

Küçük bir bahçeniz var ve depolama ürünlerini denemek istiyorsanız plastik su deposu modellerini önerebiliriz. Çünkü depolama ürünleri arasında en ekonomik fiyata sahip depolama ürünü polietilen kullanılarak üretilen tanklardır. Bu hususta denemek için satın alabilirsiniz. Fiyatın yanı sıra bu tankların gıdaya uygunluğu da bulunmaktadır. Bu hususta yağmur toplama sistemlerinde de kullanılabilir. Diğer depolardan ayrılan bir diğer farkı ise ek veya perçin bulunmamasıdır. Çünkü bu tanklar monoblok üretim sistemleri, yani tek parça halinde üretilen üretim sistemi ile üretilmektedir. Haliyle depo üzerinde herhangi bir ek veya perçin olmadığı için daha dayanıklıdır. Ayrıca depolama ürünleri arasında ağırlık bakımından en hafif olanıdır. Sizlerde küçük bahçeleriniz veya hobi bahçeleriniz için avantajlarla dolu depolama ürünlerinden satın almak veya daha detaylı bilgi almak isterseniz müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Paylaş

İletişim Formu
Aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Loading...