0532 155 66 60
Anadolu Yakası
0216 494 28 29
Avrupa Yakası
0212 428 64 27
info@sudeposu.com
Türkiye'nin Su Deposu Markası
Karmod Satış Ofisleri
İtalyan teknolojiyle rotasyonda gelinen son nokta olan full rotomolding tekniğiyle, dünyanın en kaliteli polietilen hammaddesini kullanarak ürettiğimiz TSEK, ISO, OHSAS, CE sertifikalı ve Sağlık Bakanlığı onaylı ürünlerimizle sektöre öncülük etmenin gururunu yaşıyoruz.

Su Deposu

Hayatın kaynağı olan suyun depolanmasında en önemli unsur sağlıklı depolamadır. Teknolojik üretimle uluslararası gıda güvenliği ‘food grade’ belgesine sahip hammaddeden ISO ve TSE standartlarında imal edilen Karmod depolarının güvenilirliği yapılan laboratuvar testleriyle belgelenmiştir. Su Deposu kullanım amacına göre bir çok farklı ölçü ve modellerde müşteri beğenisine sunulmakta olup polyester ve poiletilen hammadde alternatiflerinde üretim yapılmaktadır.

Polietilen depo ürünlerimiz tam yoğunlukta hammadde kullanımı ve otomasyon sistemiyle ideal pişirme süreçlerinde üretilmektedir. Polyester ürünlerimiz fiber glass katmanlarla mukavemetleştirilerek toprak altı şartlarında bile mükemmel sonuç veren sızdırmaz özellikte imal edilmektedir.

Su Deposu Nedir?

Depo, gerektiği zaman kullanılmak için su depolayan araçlara verilen addır. Betonarme, paslanmaz çelik, galvaniz, kagir, plastik ve fiberglas farklı çeşitleri söz konusudur.

Depo bulundurmanın birçok avantajı vardır.

  • Su deposu; ev, iş yeri gibi farklı ortamlar için yedek su teminini sağlar.Herhangi bir kesintide ihtiyacınız olan suyu kullanmanızı sağlar.
  • Özellikle yaz aylarında yaşanan barajlardaki su seviyesindeki düşüş, su kesintilerine neden olmaktadır. Böylelikle su depoları sayesinde temizlik sorunları ile susuzluk sorununun önüne geçilmiş olur.
  • Temiz, sağlıklı ve hijyenik su kullanmak adına yaşadığınız ortamlarda depo bulunmalıdır.

Apartman dairelerinde su depoları genellikle terasa kurularak, şehir şebeke tesisatına bağlanır. Depo yeterli suyla dolunca depoda bulunan şamandıra suyu keser. Tesisat içerisinde bulunan çek valf basınç sayesinde suyun geri gitmesini basınçla engelleyerek, deponun dolu kalmasını sağlar. Sular kesildiği anda da depodaki su otomatik devreye girer.

Binalarda su depoları genellikle bodrum katlarına, betondan ya da polyesterden modelleri tercih edilerek kurulur. Depolara hidrofor denilen sistem su basar, şehir suyu kesildiği zaman hidrofor çek valfler sayesinde depolarda depolanmış suyu bina sistemine basar. Hidrofor sayesinde sürekli devir olması sebebiyle su temiz kalır ve istenilen yerde rahatlıkla kullanılabilir.

Su Depoları Çeşitleri

İhtiyaç duyulduğunda kullanılmak için depolayan kaplar deposudur. Su depoları dayanıklı ve güvenli olması için genellikle çelik sac, fiberglas ve kagirden üretilir. Şekilleri silindirik ya da prizmatik biçimlerde olabilir. Depo seçiminde dikkat edilecek olan kullanılacağı yer ve özellikleridir. Su depolara açık yapılır. Temizliğinin yapılabilmesi ve havalandırma amacıyla iyi kapanan bir temizleme kapağı yapılır. Havalandırma için bir kapak ya da delik söz konusu değilse mutlaka havalandırma borusu bulunmalıdır. Deposunun hava koşullarından etkilenmemesi için, gerekli izole yapılmalıdır. Yalıtım sayesinde kışın depo içerisindeki su donmaz, yazında ısınmaz.

Su depolarının bağlanması için binalarda en uygun olan yer bodrum katlarıdır. Çatıya kurulan depo hem binaya yük yaparken hem de yazın çatı arası çok sıcak olacağı için depodaki su da ısınır ve mikropların üremesine ortam yaratır. Su deposunda bulunan çek valf falan bozulursa depodan su taşar, o yüzden deponun kurulduğu alanın yakınına mutlaka kirli su çukuru yapılmalıdır.

Su Deposu Fiyatları

Deposu bağlanırken dikkat edilmesi gereken, hidrofora en kısa yoldan ve olabildiğince düz bağlanmasıdır. Gereksiz yere uzatılan bağlantı yolları, pompa emişini etkiler. Pompa sürekli su dolu olacak şekilde bağlanmalı ve su depo bağlantısının ağzı yüksek olursa, boru dönüşü sayesinde pompa seviyesine düşürülmelidir.

Deposu fiyatları değişkenlik gösterir. Çünkü deponun, hacim, kullanım alanı, hammadde tedariği gibi unsurlar fiyat belirlemede etkendir. Kullanım alanı, su deposu için hacim değişkenliği göstereceği için fiyatı da etkilemektedir.

Depo Çeşitleri

Yukarı Çık